Prodej nemovitosti s virtuální prohlídkou

Nemovitosti prodávané s virtuální prohlídkou se oproti klasicky inzerovaným realitám prodávají rychleji a především s menším množstvím fyzických návštěv.

Existuje pro to několik důvodů. Mezi ty hlavní patří delší udržení pozornosti zájemce o nemovitost, stejně jako podrobný popis prostoru nemovitosti. Dalším faktorem je skutečnost, že zákazníci nejsou hloupí a vědí, že běžný realitní makléř fotí především přednosti nemovitosti. Zjevné nevýhody se dají na fotografiích vynechat, nebo upozadit. U virtuální prohlídky jsou ale takové možnosti relativně omezené, což zákazník vnímá jako pozitivum.

Virtuální prohlídka ukazuje nemovitost se všemi klady i zápory. Návštěvník získá z prohlídky velice dobré ponětí o prostoru a díky interaktivitě prohlídky stráví oproti standardní prohlídce nad danou nemovitostí v průměru 4x více času.

Možná namítnete, že klíčové je klienta nalákat a dostat fyzicky do nemovitosti. Věříte svým obchodnickým schopnostem a přijde vám výhodné schovat ve fotkách některé nedokonalosti nemovitosti. To vše je možná pravda, ale často se zde přehlíží jedna důležitá věc. Realitní makléř je obvykle odměňován fixním procentem z ceny prodané nemovistosti a jeho hlavním nákladem je množství cest a čas strávený na telefonu a fyzických prohlídkách. A tady je právě kouzlo virtuálních prohlídek. Ty ukáží nemovitost takovou jaká je a často odradí právě ty, kteří by si to na místě stejně rozmysleli. V důsledku tak realitní makléř dostává stejnou odměnu za výrazně nižší množství fyzických návštěv.

V důsledku tak i po odečtení nákladů na virtuální prohlídku samotnou (2000 – 5000 Kč) vychází čistý zisk na hodinu odvedené práce výrazně vyšší. To je hlavním důvodem proč virtuální prohlídky získávají mezi realitními makléři stále vyšší popularitu.

Loading...

Jak ovládat prohlídku:
Celoobrazovkový mód – dvojitý klik do prohlídky / pomocí symbolu  
Rozhlížení – pomocí držení tlačítka a pohybu myši
Přibližování a oddalování – pomocí kolečka myši, nebo symbolů a
Pohyb mezi jednotlivými kroky – kliknutím na symbol dalšího bodu prohlídky, alternativně si otevřete menu všech kroků prohlídky symbolem